Lider łódzko-mazowieckiej trzeciej ligi rozegrał ostatni sparing przed przerwą zimową. Legionovia pokonała juniorów Polonii Warszawa 6:0. Wysoka formę zasygnalizował, powracający do wysokiej formy Sebastian Janusiński, który zdobył trzy bramki. W środę 12 grudnia zespół trenera Marka Papszuna będzie trenował po raz ostatni w roku 2012. Trener zaplanował wznowienie treningów na poniedziałek 7 stycznia.

Drużyna Legionovii jest w trakcie roztrenowania. Tradycyjnie już, po zakończeniu rundy jesiennej, w Legionowie pojawili się zawodnicy którzy chcą wiosna reprezentować barwy zespołu z Parkowej. Tym razem jednak to nie trener stara się o ściągnięcie do drużyny nowych piłkarzy, ale to sami zawodnicy i ich menedżerowie dzwonią do klubu i oferują swoje usługi. Część ofert przerasta jednak możliwości finansowe Legionovii. Wyobrażenie zasobności kasy lidera jest mocno przeszacowane w mazowieckim środowisku piłkarskim i część oczekiwań zupełnie nie pr5zystaje do poziomu rozgrywek, w których występuje klub z Legionowa.{mp4}SPARING|512|384|{/mp4}

Czwartkowy sparing z juniorami Polonii Warszawa miał na celu sprawdzenie głównie młodych zawodników. brak wartościowych młodzieżowców był głównym mankamentem Marka Papszuna w rundzie jesiennej. Trener obawiał się, że w przypadku kontuzji jednego z młodych zawodników, będzie miał problem z jego zastąpieniem.

W sparingu błysnął skrzydłowy, grający w pierwszej połowie z numerem 11 na koszulce. Zdobył trzy gole i znakomicie radził sobie na skrzydle. Część kibiców, którzy zjawili się na meczu, była pod wrażeniem gry tego zawodnika. Nie był to jednak debiutant, ale gracz, który przez większą część rundy jesiennej pauzował z powodu kontuzji. Sebastian Janusiński ostatni raz zagrał w szóstej kolejce i od tego czasu leczył uraz. Jak widać, rekonwalescencja przebiegła bardzo dobrze, bo był najlepszym piłkarzem czwartkowego sparingu.

Wśród testowanych piłkarzy w szeregach Legionovii trudno było dojrzeć kogoś o bardziej znanym nazwisku, ale nie znaczy to, że tacy się nie pojawią już niedługo na treningach. trener i działacze Legionovii są już po rozmowach z kilkoma zawodnikami trzecioligowymi, ale dopiero, kiedy uzyskają zgodę swoich klubów, mają podjąć treningi w Legionowie.

Sparing z Polonią był pierwszym i ostatnim przed urlopami zimowymi. Trener przyznał, że chętnie by rozegrał jeszcze jeden mecz, ale w najbliższą sobotę Marek Papszun będzie prowadził zajęcia dla trenerów MZPN i piłkarze z Legionowa w hali w Warszawie będą demonstrować ćwiczenia przed trenerami.

Drużyna zakończy okres roztrenowania w środę 12 grudnia, a po treningu uda się na wspólną Wigilię. Pierwszy trening w 2013 roku trener zaplanował na poniedziałek 7 stycznia. Wtedy także powinni się pojawić w klubie nowi zawodnicy, a trener prawdopodobnie ujawni ich nazwiska.

Legionovia – Polonia Warszawa 6:0 (4:0)

Bramki: Janusiński 3, Grudziński, Sochocki, Testowany.

Legionovia I połowa: Testowany 1- Testowany 2, Łukasik, Szydłowki, Testowany3 – Testowany 4, Testowany 5, Testowany6, Janusiński, Testowany 7 – Testowany 8.

II połowa: Testowany 1 – Raczko, Testowany 9, Szydłowski, Karbowniak – Grudziński, Goliński, Rawski, Sochocki, Testowany 10 – Testowany 8.

 


1 KOMENTARZ

Comments are closed.