Dwa wozy bojowe z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z KP PSP w Legionowie, Wojskowa Straż Pożarna z Zegrza oraz ochotnicy z Woli Kiełpińskiej, czyli w sumie 14 strażaków brało udział w gaszeniu domu jednorodzinnego w Izbicy w gminie Serock.

    Informacja o pożarze parterowego budynku mieszkalnego, krytego eternitem do stanowiska dowodzenia Komendy Powiatowej Państwowej Straży w Legionowie wpłynęła w niedzielę (25 listopada) około godziny 15.24.Gdy zastępy przybyły na miejsce wszyscy mieszkańcy budynku byli już na zewnątrz. Jego właściciel próbował na własną rękę gasić płonący dom. Działania strażaków polegały na rozebraniu podbitki sufitowej w przedpokoju, wyniesieniu i dogaszeniu tlącego się wyposażenia domu wraz z 11-kilogramową butlą gazową oraz przewietrzeniu pomieszczeń i sprawdzeniu ich kamerą termowizyjną. Pracownicy zakładu energetycznego odcięli prąd w budynku.

W wyniku pożaru spłonęła podbitka sufitowa w przedpokoju na powierzchni około ośmiu metrów kwadratowych oraz styropianowe kasetony w kuchni i pokoju na powierzchni około dwudziestu metrów kwadratowych. Opaleniu uległy natomiast drzwi wejściowe i pokojowe, a okopceniu szafki kuchenne i ściany we wszystkich pomieszczeniach.