Kolejny rywale starają się przerwać zwycięską passę KPR Legionowo, ale zawodnicy trenera Jarosława Cieślikowskiego dzielnie odpierają zakusy poszczególnych drużyn. W ubiegłą sobotę KPR pokonał na wyjeździe Sokoła Kościerzyna, ale gospodarze długo starali się sprawić niespodziankę. Goście wygrali 31:26, nie pozostawiając wątpliwości, która drużyna jest lepsza. W sobotę 1 grudnia o godz. 1800, KPR zagra w Arenie Legionowo z Grunwaldem Poznań.

W dziesiątej kolejce rozgrywek I ligi piłkarzy ręcznych, KPR Legionowo zmierzył się na wyjeździe z Vartexem Sokołem Kościerzyna. Gospodarze nie należą do pierwszoligowych potentatów i w dotychczasowym meczach zdobyli tylko cztery punkty. Zdecydowanym faworytem spotkania była więc ekipa gości. Kilka wcześniejszych meczów drużyny trenera Jarosława Cieślikowskiego, pokazało, że na lidera spinają się wszyscy. Także zespoły, które dotychczas niczym szczególnym nie mogły się pochwalić w swoich występach ligowych. Do takich należy Vartex Sokół. Klub z Kościerzyny wygrał dwa swoje pierwsze mecze w obecnym sezonie, ale później zanotował serię sześciu porażek i znalazł się w strefie spadkowej.

Sama ambicja nie wystarczy

Przebieg meczu pokazał jednak, że lider musi twardo walczyć o punkty z każdym rywalem, także z tymi z dołu tabeli. Sokół Kościerzyna zagrał z ogromna ambicją i chęcią sprawienia sensacji.

Bardzo długo KPR nie mógł udowodnić swojej wyższości nad drużyna z Kościerzyny. Rozpoczął od prowadzenie 3:0, ale gospodarze zdołali odrobić straty i nawet wyszli na prowadzenie. Goście rozpoczęli pogoń za wynikiem i udało im się zniwelować straty tuż przed końcem pierwszej polowy. Po 30 minutach, na tablicy widniał wynik remisowy 14:14.

Także po przerwie gospodarze sprawiali sporo kłopotów faworytowi. Przez ponad piętnaście minut Sokół nie pozwalał odskoczyć gościom i dopiero w ostatnich minutach legionowianie zdołali zdobyć kilka bramek z rzędu i  zakończyć mecz z bezpieczna przewagą. KPR pokonał Sokoła 31:26, zdobywając kolejne dwa punkty. Pewnym tłumaczeniem trudności z pokonaniem gospodarzy może być dla legionowian wyjątkowo drobiazgowe sędziowanie zawodów. Zawodnicy KPR spędzili na ławce kar aż 20 minut, przy zaledwie 9 minutach Sokoła. Aż sześć minut musiał odpoczywać kołowy drużyny z Legionowa, Tomasz Kacprzak.

Kolejny raz najskuteczniejszym strzelcem lidera został Tomasz Pomiankiewicz, który osiem razy cieszył się po pokonaniu bramkarza gospodarzy, również spędził poza boiskiem 4 minuty, ukarany za faule.

Vetrex Sokół Kościerzyna – KPR Legionowo 26:31 (14:14)

Vetrex: Kulas – Żynda 6, J. Reichel 4, M. Reichel 4, Janusiewicz 3, Kuczyński 3, Ringwelski 3, Lisiewicz 2, Czaja 1, Grzesik,. Szala.

KPR: Szałkucki, Rybicki – Pomiankiewicz 8, Bulej 1, Szmulik 4, Zasikowski 4, Ciok 3, Kasprzak 3, Olęcki 3, Lisicki 2, Wiak 2, Milewski 1.

Kary: Vetrex 8 – KPR 20.

KPR powiększył przewagę

W dziewięciu meczach, drużyna trenera Jarosława Cieślikowskiego wygrała osiem razy, jeden raz zremisowała i ma na swoim koncie 17 punktów. To znakomity wynik. O takim starcie w Legionowie nikt chyba nie marzył przed rozgrywkami. Do zakończenia pierwszej rundy pozostały jeszcze trzy kolejki. Lidera czekają jeszcze mecze z Pomezanią Malbork (d), Warmią Olsztyn (w) i z Kar-Do Gdynia (d). Jest duża szansa, że w tych spotkaniach legionowianie zdobędą komplet punktów, bo nie są to ligowi potentaci.

Nastąpiła zmiana na pozycji wicelidera. Wybrzeże Gdańsk pokonało u siebie Pomezanię 33:26. Gdańszczanie, po niezbyt dobrym starcie, wyraźnie się rozkręcają i na pewno będą bardzo groźnym rywalem w walce o awans. Rozmiary ich zwycięstwa nad drużyną z Malborka są sporym zaskoczeniem, bo część fachowców stawiała raczej na wynik bliski remisu lub nawet na zwycięstwo gości. To bardzo korzystny wynik dla klubu z Legionowa, który dzięki temu ma nad druga i trzecią drużyną trzy punkty przewagi.

W jedenastej kolejce KPR Legionowo zagra u siebie z Grunwaldem Poznań, który zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Najbliższy rywal ma na swoim koncie tylko 4 punkty i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Pokonał w pierwszej kolejce GSPR Gorzów Wielkopolski i w dziesiątej Astromal Leszno. Klub z Poznania nie powinien więc sprawić zbyt wiele problemów gospodarzom. Nawet spinanie się na lidera niewiele chyba da gościom.

Mecz ten zostanie rozegrany w Arenie Legionowo, w sobotę 1 grudnia o godzinie 18.

Piłka ręczna. I liga. grupa A

10 kolejka (24-25 listopada). Vetrex Sokół Kościerzyna – KPR Legionowo 26:31 (14:14), Wybrzeże Gdańsk – Polski Cukier-Pomezania Malbork 33:26 (18:12), Warmia Olsztyn – Wolsztyniak Wolsztyn 28:28 (14:13), GSPR Gorzów Wlkp. – SMS ZPRP Gdańsk 19:25 (8:14), AZS UW Warszawa – Wójcik Meble-Techtrans Elbląg 20:27 (8:16), Kar-Do Gdynia – Arot Astromal Leszno 31:28 (11:13).