W kolejnych zawodach z cyklu Grand Prix Polski – Pucharu Polski zaprezentowali się dwaj pływacy z Legionowa. Dawid Szulich, zawodnik UKS Delfin, poprawił swój rekord życiowy na 100 metrów stylem klasycznym, natomiast drugi wychowanek legionowskiego klubu, Michał Perl, poprawił aż dwa swoje najlepsze wyniki. Dla Michała był to dopiero drugi w karierze start na tak ważnej imprezie.

W dniach 24-25 listopada, na pływalni sportowej Termy Maltańskie w Poznaniu, odbyły się czwarte zawody z cyklu Grand Prix Polski – Pucharu Polski sezonu 2012/2013. W zawodach wystartowała aż 459 zawodników, którzy reprezentowali barwy 90 klubów z całej Polski. Już tradycyjnie w tym gronie, obok etatowego uczestnika z Legionowa, Dawida Szulicha, wystartował także inny wychowanek UKS Delfin, Michał Perl, dla którego są to jednak dopiero pierwsze kroki w rywalizacji wśród seniorów.

Do ścisłej czołówki poznańskiej Grand Prix należał legionowski olimpijczyk, który tym razem wystartował na dwóch dystansach w stylu klasycznym oraz na jednym w stylu zmiennym. Pierwszego dnia ścigał się na 50 metrów stylem klasycznym. czas 27,68 sek. dał mu trzecie miejsce. w niedzielnych wyścigach na 100 metrów stylem klasycznym i zmiennym rywalizował ze zmiennym szczęściem. bardzo dobrze spisał się w swojej koronnej konkurencji, czyli w stylu klasycznym. Osiągnął wynik 1:00,24 min., co jest jego nowym rekordem życiowym. Czas ten dał mu drugie miejsce w tym wyścigu. W stylu zmiennym, z czasem 59,89 sek. został sklasyfikowany na 14 miejscu, ale ten wynik powinien cieszyć zawodnika i trenerów, bo jest to konkurencja, w której startuje od niedawna.

Drugi z wychowanków Delfina Legionowo pojechał do Poznania po naukę i w celu zdobycia doświadczenia w zawodach seniorskich. Drugi start w Grand Prix Polski był dla młodego legionowianina już mniejszym stresem, co widać po uzyskanych wynikach. Pierwszego dnia zawodów rywalizował na 50 metrów stylem klasycznym. Pobił swój rekord życiowy, a czas 30,91 sek. pozwolił mu na ukończenie tej konkurencji na 31 miejscu. Na 200 metrów stylem klasycznym także spisał się na miarę oczekiwań. Osiągnął czas 2:23,84 min. , który także jest jego nowym rekordem życiowym. Drugiego dnia popłynął na 100 metrów stylem klasycznym. Wynik 1:08,34 dał mu 32 miejsce.

Po zawodach powiedzieli

Dawid Szulich

– Starty w Poznaniu zdecydowanie lepsze niż  w Łodzi, jednak nie do końca mogę być z nich zadowolony. Na pewno rekord życiowy na 100 m stylem klasycznym cieszy, ale liczę, że uda mi sie go jeszcze poprawić na zimowych Mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim w grudniu. Niestety dało się odczuć brak treningów na basenie. Siedem treningów w tygodniu w wodzie, to jest zdecydowanie za mało, jeśli chce się pływać na wysokim poziomie. Mam nieco utrudniony dostęp do pływalni, ponieważ basen przy szkole ZSO nr 2 jest mocno obłożony różnymi zajęciami, a basen przy CSP nie jest dostępny dla ludzi z zewnątrz. Jedyną możliwością zwiększenia ilości godzin treningu  jest korzystanie we własnym zakresie z basenu w Stanisławowie. Jestem mocno zmobilizowany i wierzę , że uda się to wszystko połączyć i zrobić wspaniały wynik w przyszłym roku.

 

Michał Perl

– Moje starty uważam za bardzo udane. Po przyjeździe na pływalnię w Poznaniu,  poczułem bardzo miłą atmosferę  zawodów.  Startowałem na trzech dystansach: 50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym. Zrobiłem zaskakujące życiówki , biorąc pod uwagę to , że przyjechałem do Poznania w trakcie bardzo ciężkiego treningu.  Mam nadzieję , że podczas Zimowych Mistrzostw Polski zabłysnę doskonałymi  czasami i ustanowię kolejne rekordy życiowe.