Szczypiorniści KPR Legionowo wciąż są niepokonani w lidze. Być może nie zawsze prezentują najwyższą formę, ale systematycznie powiększają swój dorobek punktowy. W sobotę pokonali SMS Gdańsk 28:24, chociaż przez moment goście mogli mieć nadzieję na sprawienie sensacji. KPR wciąż zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, ale Pomezania i Wybrzeże również nie tracą punktów i starają się gonić lidera. W 11 kolejce legionowianie zagrają na wyjeździe z Sokołem Kościerzyna.

KPR Legionowo zmierzył się w sobotę w Arenie z SMS-em Gdańsk. Goście nie byli faworytem tego spotkania, ale pokazali już w tym sezonie, że nie można ich lekceważyć. Boleśnie przekonali się o tym zawodnicy Wybrzeża Gdańsk, którzy w drugiej kolejce przegrali z lokalnym rywalem, a Pomezania zaledwie zremisowała z uczniami z Gdańska.

Początek meczu w Legionowie pokazał, że młodzież ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego nie przyjechała do lidera po naukę, ale ma wielką ochotę sprawić kolejną niespodziankę. Przez ponad dwie minuty żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć bramki, ale później goście uzyskali lekką przewagę uzyskali goście. SMS prowadził 5:3, jednak KPR szybko się otrząsnął i zdobył kolejno siedem goli, nie tracąc żadnego. Gospodarze prowadzili w pierwszej połowie nawet siedmioma bramkami, ale w końcówce goście zdołali odrobić trochę strat i po 30 minutach na tablicy był wynik 17:13.

Słabsza gra KPR-u tuż przed przerwą miała swoją kontynuację w drugiej połowie. Drużyna z Legionowa rzez osiem minut  nie potrafiła zdobyć żadnej bramki. Słabszą dyspozycję gospodarzy starali się wykorzystać goście. Na szczęście znakomicie w bramce spisywał się Tomasz Szałkucki W 54 minucie było już tylko 22:21. Dwie minuty później gospodarze wciąż prowadzili zaledwie jedną bramka, ale końcówka zdecydowanie należała do lidera. W końcu zaczął trafiać Mateusz Wika, który dwukrotnie pokonał bramkarza SMS-u i KPR uzyskał czterobramkowe prowadzenie w ostatniej minucie. Takiej przewagi lider nie mógł już roztrwonić i pewnie pokonał gości 28:24.

Drużyna z Legionowa miała sporo słabszych momentów w grze, ale SMS udowodnił, że jego znakomite wyniki z czołowymi zespołami pierwszej ligi nie były przypadkowe.

Po dziewięciu kolejkach KPR Legionowo utrzymał jednopunktową przewagę nad Pomezanią Malbork. Wybrzeże Gdańsk i Wolsztyniak tracą doli dera trzy punkty. W strefie spadkowej Grunwald Poznań i GSPS Gorzów Wielkopolski, a na miejscu barażowym Sokół Kościerzyna, z którym KPR zmierzy się w najbliższej kolejce. Mecz w Kościerzynie zostanie rozegrany w sobotę 24 listopada.

KPR Legionowo – SMS ZPRP Gdańsk 28:24 (17:13)

KPR: Szałkucki, Rybicki – Pomiankiewicz 8, Ciok 7, Zasikowski 4, Wiak 3, Albin 2, Kasprzak 2, Milewski 2, Bulej, Lisicki, Szmulik.

SMS: Morawski, Płaszczak – Chełmiński 6, Prymlewicz 5, Genda 4, Szopa 3, Ciosek 2, Misiejuk 2, Pacała 1, Malczewski 1, Bąk, Gębala.

Kary: KPR 14 – SMS 8

Piłka ręczna. I liga. Grupa A

9 kolejka (17 listopada). Wybrzeże Gdańsk – GSPR Gorzów Wlkp. 46:26, Wolsztyniak Wolsztyn – WKS Grunwald Poznań 37:26, Arot Astromal Leszno – Warmia Olsztyn 33:31, KPR Legionowo – SMS ZPRP Gdańsk 28:24, Polski Cukier-Pomezania Malbork – AZS UW Warszawa 30:26, Wójcik Meble-Techtrans Elbląg – Kar-Do Gdynia 23:23.