Tegoroczny turniej młodzieżowych reprezentacji piłkarzy ręcznych o Puchar Prezydenta Miasta Legionowo zdobyła drużyna Niemiec, która wygrała wszystkie mecze i okazała się zdecydowanie najlepszą ekipą wśród piątki zespołów zaliczanych do czołówki Europejskiej. Polacy zawiedli. Zdobyli zaledwie jeden punkt w remisowym meczu z Węgrami i zajęli piąte, ostatnie miejsce. Najlepszy mecz rozegrali z Niemcami, z którymi do końca walczyli o zwycięstwo.

Już po raz trzeci w Arenie Legionowo odbył się turniej młodzieżowych reprezentacji w piłce ręcznej o Puchar Prezydenta Miasta Legionowo. Podobnie jak w poprzednich latach, także i tegoroczny jest ważnym etapem przygotować, do gier eliminacyjnych. W styczniu Polacy zagrają w turnieju na Białorusi, którego stawka będzie awans do finałów Mistrzostw Świata. Z tego turnieju awansuje tylko zwycięzca, więc nie można sobie pozwolić na żadne potknięcie, bo może ono kosztować utratę szansy gry w gronie najlepszych drużyn świata.

Legionowski turniej był wyjątkowo mocno obsadzony. Organizatorom udało się zaprosić drużyny, które odgrywają bardzo ważną rolę światowej piłce ręcznej, nie tylko tej młodzieżowej. Polska, Niemcy, Portugalia i Czechy cztery miesiące temu rywalizowały w finałach Mistrzostw Europy rozgrywanych w Turcji. Zespół Węgier, to także bardzo solidny zespół, którego nie wolno lekceważyć.

Już w pierwszym swoim meczu Polacy zmierzyli się z najmocniejszą ekipą legionowskiego turnieju, z Niemcami. Podopieczni trenera Jarosława Cieślikowskiego zagrali znakomicie w pierwszej połowie i po 30 minutach prowadzili z faworytami 15:12. Gospodarze turnieju zaprezentowali w tej części naprawdę wysoki poziom i ich prowadzenie niebyło dziełem przypadku. Po przerwie jednak nastąpił przestój, co wykorzystali rywale i szybko odrobili straty. Polacy długo dotrzymywali pola Niemcom. Na dziesięć minut przed końcem prowadzili jedną bramka, ale finisz rywali był bardzo skuteczny. Niemcy wygrali z Polską 29:26.

Niewiele lepiej wiodło się Polakom w kolejnych meczach. Drugiego dnia przegrali z Portugalią 21:28 oraz zremisowali z Węgrami 29:29. Porażka z Portugalczykami może nie przynosi ujmy, bo to ekipa bardzo dobra technicznie i nieźle zorganizowana, ale chcąc myśleć o finałach mistrzostw świata, nie można z takim rywalem przegrywać, a zwłaszcza w takim stylu. Drużyna z półwyspu Iberyjskiego prowadziła przez całe spotkanie i jej sukces nie był zagrożony nawet przez chwilę. Z Węgrami Polacy zagrali nieźle tylko w pierwszej połowie. Podobnie, jak w piątkowym meczu z Niemcami, również w tym w drugiej części zaprezentowali się znacznie gorzej.

W swoim ostatnim występie, drużyna Polski przegrała z Czechami bardzo wyraźnie, bo 34:22. Dwanaście bramek różnicy na pewno nie przynosi chwały młodym reprezentantom Polski.

Polacy, z jednym punktem na koncie, zajęli piąte, ostatnie miejsce. Puchar Prezydenta Legionowa zdobyli Niemcy, którzy wygrali wszystkie mecze i okazali się zdecydowanie najlepszą ekipą zawodów. Na drugim miejscu sklasyfikowani zostali Portugalczycy, na trzecim Czesi, a Węgrzy na czwartym.