Po wielu latach posuchy, w ostatnim czasie legionowscy seniorzy nie mogą narzekać na brak rozrywek. W piątek w sali widowiskowej ratusza odbyły się pierwsze Potyczki Wokalne Seniorów. Były one jednocześnie ostatnią imprezą „Senioraliów”, zorganizowanych przez Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie.

– Naszym celem było to, aby seniorzy się poznali. Chodziło o to, żeby przyjechali, spotkali się, no i pośpiewali – mówi Roman Biskupski, dyrektor LUTW w Legionowie. I to się chyba udało, bo na wezwanie organizatorów odpowiedziały praktycznie wszystkie seniorskie zespoły wokalne działające na terenie powiatu. – To jest bardzo fajny pomysł. Możemy zobaczyć, jaki poziom prezentują inne grupy z naszego terenu, i jak dużo jest przed nami pracy, aby być lepszymi od nich – śmieje się Danuta Pawluczuk z zespołu Bel Canto działającego przy Legionowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

W potyczkach wystartowały wokalistki z zespołu Gracje, działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Jabłonnie, chór Młodzież 50+ ze stanisławowskiej filii Gminnego Ośrodka Kultury w Nieporęcie, chór seniora działający przy Stowarzyszeniu „Aktywni dla Łajsk”, zespół Bel Canto z Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz chór Erin działający przy legionowskim Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Oprócz zespołów występowali także soliści. Na pierwszych Potyczkach Wokalnych Seniorów zaprezentowało się w sumie ponad stu wykonawców. – Z satysfakcją widzę na ich twarzach uśmiech, ale też i tremę. Widać, że strasznie to przeżywają i chcą wypaść jak najlepiej. I o to głównie chodzi, żeby się oderwać od tej szarej rzeczywistości, która nas otacza, i pokazać swoje umiejętności – mówi Roman Biskupski.

Wykonawcy jednak nawet przez chwilę nie zapomnieli o tym, że potyczki wokalne to jednak konkurs. A w związku z tym, czasem trudno było ukryć zdenerwowanie. Nerwy puściły w momencie, gdy doszło do wyboru kolejności występów. Być może nikt nie chciał, aby konkurenci zbyt wcześnie poznali ich możliwości wokalne…

Jury w składzie: Danuta Baranowska, Anna Durka – Kupisiak i Andrzej Pisarzewski, przyznało dwa równorzędne wyróżnienia – dla grupy Gracje z Jabłonny i dla Igora Jaszczuka z zespołu Młodzież 50+, oraz dwie równorzędne pierwsze nagrody – dla zespołu Bel Canto z Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Młodzieży 50+ ze Stanisławowa Drugiego. Sponsorami nagród dla zwycięzców byli legionowski starosta, prezydent Legionowa i Miejski Ośrodek kultury.