Legionowscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzewane o włamania do stojących na parkingach samochodów i kradzież znajdujących się w nich wartościowych przedmiotów. Wobec podejrzanych zastosowano już areszt tymczasowy.

W ubiegłym tygodniu do oficera dyżurnego legionowskiej komendy policji zgłosił się właściciel fiata i właściciel ciężarówki marki MAN, którym nieznani jeszcze wtedy sprawcy włamali się do samochodów. Z relacji poszkodowanych wynikało, że złodzieje do specjalnie subtelnych nie należeli. Chcąc dostać się do aut… wybili w nich szyby. Po wejściu do pojazdów zabrali z nich wszystko co później łatwo mogliby spieniężyć. Łupem złodziei padł między innymi sprzęt audio i akumulator.

 

Po kilku dniach od otrzymania zgłoszenia, policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzewane o popełnienie tych przestępstw. Byli to: 23-letni Łukasz G. I 28-letni Grzegorz R. Oprócz włamania do samochodu i kradzieży, śledczy zarzucają im także próbę uregulowania rachunku za alkohol w sklepie, kartą płatniczą pochodzącą z kradzieży. Decyzją sądu mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani na okres dwóch miesięcy .Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.