Po serii trzech porażek, Siódemka Legionovia zdobyła swoje pierwsze punkty w Orlen Lidze. Drużyna trenera Wojciecha lalka zagrała tym razem znacznie lepiej niż w poprzednich spotkaniach i pokonała Pałac Bydgoszcz 3:0. Zwycięstwo przyszło nadspodziewanie łatwo, ale drużyna z Bydgoszczy zagrała dużo słabiej niż poprzednie rywalki Siódemki. W piątej kolejce legionowianki zmierzą się na wyjeździe z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

W czwartej kolejce rozgrywek Orlen Ligi, Siódemka Legionovia zmierzyła się a Arenie w Pałacem Bydgoszcz. Po serii spotkań z drużynami zaliczanymi do faworytek obecnego sezonu, Pałac wydawał się w zasięgu klubu z Legionowa. Kibice, ale także trener i zawodniczki liczyli na pierwsze punkty w Orlen Lidze. Wojciech Lalek tym razem postawił na siatkarki sprawdzone w poprzednim sezonie. Tylko na krótko na boisku pojawiła się Gergana Marinowa.

Po bardzo słabym występie w Muszynie można było się spodziewać, że Siódemka drugiego tak złego meczu już nie rozegra. Do zdobycia pierwszych punktów w Orlen Lidze potrzebna jednak była nie lepsza, ale znacznie lepsza gra. Wojciech lalek postawił tym razem na zawodniczki sprawdzone w poprzednim sezonie. Wszystkie siatkarki pozyskane w przerwie letniej spędziły całe spotkanie w kwadracie, tylko Gergana Marinowa pojawiła się na jedną akcję w trzecim secie.

Kibice, których przybyło do Areny około 1500, doczekali się pierwszego zwycięstwa swojej drużyny i to w wielkim stylu. Siódemka rozegrała bardzo dobre spotkanie. Niemal przez cały czas prowadziła i tylko raz, w trzecim secie rywalki schodziły na przerwę prowadząc 8:4. To był jedyny moment meczu, kiedy kibice mogli się niepokoić o wynik. Siódemka jednak szybko odrobiła straty i w końcówce tej partii, podobnie jak w dwóch poprzednich, także zdecydowanie lepsza. Legionovia, po bardzo dobrej grze, pokonała drużynę z Bydgoszczy w trzech setach, wygrywając do 18, 21 i 20. Taki wynik był ogromnym zaskoczeniem dla ekipy gości, co podkreśliła na konferencji prasowej po meczu kapitan Pałacu, Magdalena Mazurek.

W drużynie z Legionowa trudno było tym razem znaleźć słabe punkty, a najlepiej zaprezentowały się Anna Sołodkowicz (najlepsza zawodniczka Siódemki w dotychczas rozegranych meczach), Małgorzata Skorupa, Kinga Bąk, a w trzecim secie wyróżniła się Ilona Gierak, która zdobyła kilka punktów w decydujących momentach.

Wojciech Lalek tym razem nie dokonywał zmian, co można zrozumieć z uwagi na to, że drużyna grała bardzo dobrze i prowadziła, ale chyba powinien bardziej odważnie sięgać po rezerwowe. Zwłaszcza po utalentowaną Igę Chojnacką, która została w Legionowie z nadzieją, że będzie mogła więcej grać niż w poprzednich sezonach. Kwadrat nie jest najlepszym miejscem do rozwoju młodej reprezentantki Polski.

Siódemka zdobyła swoje pierwsze, historyczne punkty w Orlen Lidze, co pozwoliło legionowiankom awansować na siódme miejsce. Liderem jest Muszynianka, która w czterech meczach zdobyła komplet punktów. Trzy kolejne drużyny mają po dziewięć punktów.

Bardzo trudno będzie Legionovii powiększyć swoje konto punktowe w następnej kolejce. 3 listopada o godzinie 1700, drużyna z Legionowa zagra na wyjeździe z bardzo dobrze spisująca się w obecnym sezonie ekipa MKS Dąbrowa Górnicza.

Siódemka Legionovia – Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:18, 25:21, 25:20)

Siódemka: Bąk, Łukaszewska, Skorupa, Jóźwicka, Gierak, Sołodkowicz, Siwka (libero) oraz Marinowa.

Orlen Liga. Wyniki i tabela

4 kolejka (27 października). Siódemka Legionovia – Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:18, 25:21, 25:20), Muszynianka Muszyna – MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:16, 21:25, 25:21, 25:20), AZS Białystok – Impel Wrocław 2:3 (26:24, 23:25, 25:18, 13:25, 6:15), Trefl Sopot – BKS Bielsko-Biała 3:1 (25:16, 13:25, 25:18, 25:22), Budowlani Łódź – PTPS Piła (29.10, 1800)