W październiku rozpoczyna się na dobre zimowy sezon pływacki. Pierwsze jesienne starty wypadły bardzo pomyślnie dla Dawida Szulicha i jego młodszych kolegów z UKS Delfin. Olimpijczyk z Legionowa na pływalni w Suwałkach w zawodach Grand Prix Pucharu Polski zajął trzy razy pierwsze miejsce, raz trzecie i raz czwarte. Bardzo dobrze spisali się również jego młodsi koledzy na zawodach w Radomiu, gdzie wielokrotnie stawali na podium.

Po letniej przerwie, zimowy sezon pływacki rozkręca się na dobre. Wystartował cykl zawodów Grand Prix Polski Pucharu Polski, w którym tradycyjnie już, startuje i znakomicie spisuje się olimpijczyk z Legionowa, Dawid Szulich. także legionowska młodzież z UKS Delfin startuje w zawodach, gdzie uzyskuje bardzo dobre wyniki.

Obiecujący start Dawida Szulicha

Pierwsze zawody z tegorocznego cyklu Grand Prix Polski Pucharu Polski odbyły się na pływalni w Suwałkach. Wśród szerokiej czołówki polskich pływaków znalazł się jeden reprezentant legionowskiego Delfina, Dawid Szulich, który tym razem oprócz startu w swojej koronnej konkurencji w stylu klasycznym, sprawdził się także w stylu zmiennym.

W pierwszej konkurencji, w wyścigu na 50 m stylem klasycznym, Szulich okazał się bezkonkurencyjny, uzyskując czas 28,38 sekundy. Na dystansie dwukrotnie dłuższym również najszybciej pokonał dystans z czasem 2:15,50. Legionowianin miał tylko 25 minut odpoczynku po tym starcie, bo musiał ponownie stanąć na słupku startowym w rywalizacji w konkurencji 200 m stylem zmiennym. Być może gdyby miał trochę więcej czasu na odpoczynek, to ponownie stanąłby na podium, ale czwarte miejsce i czas 2:12,37, także należy uznać za obiecujący jak na początek sezonu.

Drugiego dnia Szulich rozpoczął starty od wyścigu na 100 m stylem klasycznym. Uzyskał czas 1:01,17, który dał mu trzecie już pierwsze miejsce na zawodach w Suwałkach. W swoim ostatnim starcie zajął trzecie miejsce w wyścigu na 100 m stylem zmiennym, uzyskując czas 1:00,05.

Medale w Rdomiu

W sobotę 20 października odbyły się Zawody Pływackie pod Patronatem Prezydenta Miasta Radomia, w których wystartowało 437 zawodników z 20 klubów. W Radomiu wystartowało także 15 pływaków UKS Delfin i trzeba powiedzieć, że zaprezentowali się bardzo udanie.

Łupem legionowskiej młodzieży padło aż dziewięć medali, w tym 1 złoty, 7 srebrnych i 1 brązowy. Złoto wywalczyła Edyta Ostaszewska, która na dystansie 100 m stylem dowolnym uzyskała bardzo dobry czas – 1.14.55. Marta Chudorlińska zdobyła dwa medale: srebrny na 100 m stylem zmiennym (1.25.24), brązowy na 100 m stylem klasycznym (1.32.56). Wysoką formę zademonstrował Aleks Strzeszewski, który dwa razy stawał na podium. Wywalczył dwa srebrne medale: na 50 m stylem motylkowym (28.89) i na 100 m stylem dowolnym (59.39). Igor Szulich, młodszy brat olimpijczyka z Londynu, pokazał dobrą formę zdobywając srebrny medal na dystansie 100 m stylem klasycznym (1.11.13). Srebrny medal, również na tym dystansie, zdobył Krzysztof Żbikowski (1.16.40). Bardzo dobrze zaprezentowali się Adrian Kaczmarczyk zdobywając srebrny medal 100 m stylem grzbietowym (1.210.75), Zuzanna Kalisiak zdobyła srebrny na dystansie 100 m stylem dowolnym (1.15.15). To był pierwszy po wakacjach sprawdzian pływaków Delfina, ale trenerzy mogą być zadowoleni nie tylko z dużej liczby medali, lecz również dlatego, że prawie wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe.