W drugiej kolejce rozgrywek Orlen Ligi siatkarki Siódemki Legionovii zmierzyły się z PTPS Piła. Podobnie, jak przed tygodniem, także i tym razem nie udało się legionowiankom wywalczyć  pierwszych punktów w Orlen Lidze. Po bardzo zaciętym spotkaniu, legionowianki przegrały 1:3 i wciąż pozostają bez punktów. Siódemka w poniedziałek (22, godz. 1700)  zagra na wyjeździe z Muszynianką.

Po meczu Siódemki z Atomem Trefl Sopot, w drużynie z Legionowa był niedosyt, bo była szansa, aby urwać mistrzyniom Polski przynajmniej jeden punkt. Nie udało się, chociaż było bardzo blisko do zdobycia historycznego, pierwszego punktu w Orlen Lidze.

Wydawało się, że w drugim meczu, w którym Legionovia podejmowała w Arenie PTPS Piła, drużyna trenera Wojciecha Lalka może pokusić się nawet o zwycięstwo, chociaż faworytkami tego meczu była na pewno ekipa gości. Kiedy okazało się, że w Legionowie nie zagra największa gwiazda PTPS, rozgrywająca Marina Katic, to szansa na zwycięstwo stała się bardziej realna. Jej miejsce zajęła dwudziestoletnia Emilia Kajzer, o której umiejętnościach  dyrektor sportowy z Piły wypowiadał się w sposób lekceważący.

Młoda rozgrywająca udowodniła swoją grą w Legionowie, że ma ogromny talent, na którym nie wszyscy się dotychczas poznali. Była najjaśniejszym punktem swojego zespołu i została wybrana najlepszą zawodniczka meczu.

Przebieg spotkania pokazał, że Siódemka jest w stanie nawiązać wyrównaną walkę z drużynami z górnej połówki tabeli. Brakuje jej tylko zimnej krwi w decydujących momentach, co może wynikać z małego ogrania na najwyższym szczeblu rozgrywek. Widać to było zwłaszcza pierwszym secie. W końcówce, kilka razy Siódemka miała piłkę setową, ale zabrakło w decydującym momencie zawodniczki, która by wzięła odpowiedzialność na siebie i zakończyła seta mocnym atakiem. W drużynie z Piły nie było kalkulowania. Kiedy tylko była okazja, to ataki były kończone mocnym zbiciem i to się opłaciło. Pierwsza partia zakończyła się wygraną PTPS 34:32. Drugiego seta również wygrały pilanki 25:21, ale w trzecim ponownie była walka do końca i gra na przewagi. Tym razem Siódemka była skuteczniejsza i wygrała 26:24. Odżyły nadzieje na pierwsze punkty w Orlen Lidze. Niestety, czwarta partia kompletnie nie wyszła zawodniczkom Wojciecha Lalka. Podobnie jak w spotkaniu z Atomem, także tym razem czwarty set był jednostronny. Legionowianki były tylko tłem dla rywalek, przegrywając go 16:25 i cały mecz 1:3.

W trzeciej kolejce Siódemkę czeka chyba najtrudniejsze zadanie z dotychczasowych występów w najwyższej lidze. Po raz pierwszy legionowianki zagrają o punkty na wyjeździe, a ich rywalkami będzie Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna, która ograła w Sopocie Atom Trefl 3:1, będą zdecydowanie lepszym zespołem od mistrzyń Polski. Mecz w Muszynie zostanie rozegrany w poniedziałek 22 października o godz. 1700.

Legionovia Legionowo – PTPS Piła 1:3 (32:34, 21:25, 26:24, 16:25)

Siódemka: Sołodkowicz, Maciejczyk, Skorupa, Gierak, Bąk, Łukaszewska, Siwka (libero) oraz Bawoł,  Michajlenko.

Wyniki i tabela Orlen Ligi

2 kolejka (13 października). Siódemka Legionovia – PTPS Piła 1:3 (32:34, 21:25, 26:24, 16:25), Trefl Sopot – Muszynianka Muszyna 1:3 (22:25, 25:23, 13:25, 18:25), Budowlani Łódź – BKS Bielsko-Biała 0:3 (14:25, 23:25, 25:27), Pałac Bydgoszcz – Impel Wrocław 3:1 (23:25, 26:24, 25:19, 25:12), AZS Białystok – MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (16:25, 20:25, 20:25).