Już w najbliższą niedzielę, 14 października na drogi i bezdroża Wieliszewa wylegną miłośnicy biegania. Zawodnicy wystartują w VII Wieliszewskim Biegu Jesieni. Być może na starcie pojawią się osoby, które nie opuściły jeszcze żadnej z dotychczasowych akcji.

Malownicza, zróżnicowana terenowo trasa – w przypadku Biegu Głównego przebiegająca wzdłuż Jeziora Kwietniówka oraz skrajem kompleksu leśnego Uroczyska Wieliszew – przypadnie do gustu przede wszystkim miłośnikom natury. Bieg Główny będzie w połowie biegiem ulicznym, a w połowie przełajowym.

 

Dla 100 pierwszych zarejestrowanych Uczestników przewidziana została pamiątkowa koszulka. Dla zwycięzców – medale, puchary i nagrody rzeczowe. Gmina Wieliszew jako organizator zapewnia napoje i batony energetyczne. Ponadto zastrzega sobie prawo do odwołania zawodów w przypadku wyjątkowo niesprzyjających warunków atmosferycznych.
O co walczymy? O dobry wynik, medale i puchary, nagrody rzeczowe, ale przede wszystkim – o zdrowie i dobrą zabawę. Zapraszamy zatem do udziału każdego, bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Start w Biegu Rodzinnym z najmłodszymi pociechami ułatwi dziecięcy wózek i będzie to pomoc całkowicie dopuszczalna przez regulamin zawodów.

W Wieliszewie zawodnicy wystartują w siedmiu kategoriach wiekowych, w dwóch oddzielnych biegach:

– 1-km pętla (KLASY I-III i IV-VI z podziałem na dziewczynki i chłopców oraz BIEG RODZINNY: drużyny 2-osobowe, warunkiem startu jest „wielopokoleniowość” składu, tj. osoba dorosła + dziecko do lat 12): stadion sportowy (pętla), Al. Solidarności, parking przy UG Wieliszew, stadion.


– 4-km pętla (JUNIOR MŁODSZY: 13 – 14 lat z podziałem na dziewczęta i chłopców; JUNIOR STARSZY: 15 – 17 lat z podziałem na dziewczęta i chłopców; OPEN: 18 – 40 lat z podziałem na kobiety i mężczyzn oraz SENIOR: powyżej 40 lat z podziałem na panów i panie): stadion sportowy (pętla), Al. Solidarności, drogi polne w okolicy Jeziora Kwietniówka, uliczki przy UG Wieliszew, Al. Solidarności, stadion.


Zapisy uczestników odbędą się w dniu imprezy od godz. 10.00 do 11:45 przed lub w hali sportowej. Niepełnoletni zobowiązani są przedstawić pisemne zgody od rodziców lub prawnych opiekunów na udział w biegu! Każdy zawodnik może wystartować tylko w jednej z wymienionych kategorii wiekowych na danej trasie!

 

Do udziału w imprezie zaprasza WÓJT GMINY WIELISZEW PAWEŁ KOWNACKI

Sponsorem imprezy jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

 

Patronat medialny: „Gazeta Wieliszewska”, Radio HOBBY 89.4, portal WOLNASOBOTA.PL

Organizator: Referat Sportu Urzędu Gminy Wieliszew, Ośrodek Kultury w Wieliszewie

Partnerzy: Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Wieliszew, Hufiec im. Szarych Szeregów „RÓJ-TOM” w Legionowie.