Po pokonaniu AZS-u Uniwersytet Warszawski, piłkarze ręczni KPR Legionowo wygrali także z Wybrzeżem Gdańsk, które jest wymieniane jako główny faworyt do awansu do Superligi. Sukces jednak nie przyszedł łatwo. Goście bardzo twardo walczyli i bardzo długo wynik się zmieniał na korzyść jednej lub drugiej drużyny. Końcówka należała do gospodarzy. KPR pokonał Wybrzeże 29:26. W trzeciej kolejce legionowianie jadą do Malborka.

Przed rozgrywkami fachowcy wymieniali Wybrzeże Gdańsk jako głównego faworyta do awansu do PGNiG Superligi. KPR raczej miał przydzielaną rolę zespołu, który będzie w czołówce, ale raczej o awans miał walczyć w kolejnych sezonach. Kiedy w pierwszej kolejce drużyna trenerów Jarosława Cieślikowskiego i Marcina Smolarczyka rozgromiła na wyjeździe AZS UW, słychać było głosy, że rywale są w tym sezonie znacznie słabsi niż w poprzednim sezonie i dopiero w drugiej kolejce okaże się, jak silna jest ekipa z Legionowa.

W pierwszej połowie wydawało się, że gospodarze mają pod kontrolą wydarzenia na boisku. Prowadzili długo 2-4 bramkami, ale w końcówce KPR po kontrach stracił kilka bramek i pierwsza połowa zakończyła się remisem 13:13. Na początku drugiej części gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie dwoma bramkami, ale w pewnym momencie nerwy poniosły Tomasza Kasprzaka. Obrotowy KPR-u najpierw otrzymał 2 minuty kary za faul, a następnie za głośne protesty i sędzia dołożył mu kolejne 2 minuty. Grający przez 4 minuty w osłabieniu gospodarze nie zdołali obronić przewagi. Wybrzeże wyrównało, a nawet wyszło na jednobramkowe prowadzenie. W końcowych minutach legionowianie zdołali jednak opanować nerwy. Odrobili straty, wyszli na prowadzenie i w tym momencie nerwy zaczęły zawodzić gości. Posypały się kary dla gdańszczan za faule, a KPR spokojnie dowiózł Trzybramkowe przewagę do końcowej syreny. Ponownie znakomita skutecznością popisał się Tomasz Pomiankiewicz. Tym razem zdobył dziewięć bramek (6 z rzutów karnych), i ma już 23 bramki na swoim koncie w obecnym sezonie.

KPR pokonał Wybrzeże 29:26, udowadniając, że w obecnym sezonie rywale będą musieli się z nimi bardzo poważnie liczyć. Do zakończenia sezony jeszcze bardzo daleko, ale ekipa trenera Cieślikowskiego pokazała, że jest znakomicie przygotowana do sezonu i jest poważnym kandydatem do zajęcia miejsca premiowanego bezpośrednim awansem do Superligi.
W trzeciej kolejce KPR zagra na wyjeździe z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork. W najbliższą sobotę najbliższy rywal drużyny z Legionowa pauzował, ale w pierwszej kolejce Pomezania pokonała 33:31 Wolsztyniaka, pokazując, że nie jest słabym zespołem.

KPR Legionowo – Wybrzeże Gdańsk 29:26 (13:13)
KPR: Szałkucki, Rybicki – Pomiankiewicz 9, Lisicki 8, Zasikowski 4, Ciok 3, Szmulik 3, Bulej 1, Kasprzak 1, Kolczyński, Olęcki, Wiak.