Przed tygodniem Siódemka Legionovia zaprezentowała się bardzo słabo na turnieju w Bobolicach, gdzie zajęła ostatnie miejsce. Niewiele lepiej legionowianki zagrały przed własnymi kibicami. Zespół Wojciecha Lalka wygrał tylko z pierwszoligową Jedynką Aleksandrów Łódzki. W rywalizacji z trójką drużyn z Orlen Ligi Siódemka była tylko tłem i wygrała w tych meczach tylko jednego seta. W piątek Legionovia rozpocznie udział w trzydniowym turnieju w Warszawie, gdzie zagra z pierwszoligową Spartą Warszawa, oraz z kilkoma czołowymi drugoligowcami.
W dniach od 14 do 16 września, w Arenie Legionowo rozegrany został turniej siatkówki kobiet o Puchar Prezydenta Miasta Legionowo. W Arenie, oprócz zespołu gospodyń, wystąpiły trzy drużyny, z którymi już niedługo Siódemka Legionovia będzie rywalizowała w Orlen Lidze: Pałac Bydgoszcz, Budowlani Łódź i PTPS Piła. Piątym zespołem legionowskiego turnieju była pierwszoligowa Jedynka Aleksandrów Łódzki.

Tymczasem, na kilka dni przed turniejem, Siódemkę Legionovię opuściła Anna Witczak. Była reprezentantka Polski przegrała z kontuzją i w obecnym sezonie nie pojawi się na boisku. W barwach Legionovii zdołała rozegrać tylko jednego seta na turnieju w Bobolicach. Za porozumieniem stron rozwiązano kontrakt pomiędzy klubem i zawodniczką. Na trzy tygodnie przed startem ligi trudno będzie zastąpić byłą reprezentantkę Polski inna zawodniczką, ale działacze już podjęli kroki w celu pozyskania jeszcze jednej siatkarki.{mp4}turniej_siatkowki|512|376|{/mp4}

Poszukiwania trwają, a tymczasem Siódemka wciąż prezentuje bardzo słabą formę. Po przegranym turnieju w Bobolicach, także we własnej hali legionowianki nie pokazały formy nawet zbliżonej choćby to tej z poprzedniego sezonu. I nie chodzi o wyniki, ale o styl w jakim przegrywają.

W pierwszym meczu, przeciwko Jedynce Aleksandrów Łódzki, Legionovia była wyraźnie lepsza od niżej notowanych przeciwniczek, ale trudno powiedzieć, że zaprezentowała się dobrze. Rywalki chyba przystąpiły do turnieju nieco przestraszone i stąd ich przegrana w trzech setach.

W dwóch kolejnych spotkaniach drużyna Wojciecha Lalka zagrała bardzo słabo. Budowlani Łódź, oraz Pałac Bydgoszcz nawet przez moment nie miały problemów z pokonaniem Legionovii. Obydwa mecze zostały przegrane po 0:3. Właściwie, żaden element gry w wykonaniu Siódemki nie funkcjonował należycie i wyniki w poszczególnych setach nawet zacierają obraz gry Legionovii.

Lekki przebłysk formy legionowianek można było zobaczyć w ostatnim meczu turnieju, w którym rywalizowały z PTPS Piła. Było w nim już więcej okresów niezłej gry i „Lalki” zdołały urwać rywalkom jednego seta. To jednak wciąż za mało, jak na wymogi Orlen Ligi.

Puchar Prezydenta Legionowa zdobył PTPS Piła, drugie miejsce zajął Pałac Bydgoszcz, trzecie Budowlani Łódź, czwarte rewelacyjnie spisująca się Jedynka, która pokonała 3:2 Piłę oraz 3:1 Pałac Bydgoszcz. Siódemka, z jednym zwycięstwem, zajęła ostanie miejsce.

Swojego zaniepokojenia nie ukrywają władze klubu, ale i Wojciech Lalek oczywiście także nie kryje, że spodziewał się, że aktualnie drużyna będzie już prezentowała znacznie wyższą formę. Zespół bardzo ciężko pracuje na treningach i trener wierzy, że ta praca na pewno przyniesie spodziewane efekty. Być może to tylko kwestia najbliższych dni, kiedy Legionovia zacznie prezentować grę, na jaką czekają kibice.
Siódemka Legionovia od najbliższego piątku do niedzieli, w hali przy ul. Banacha 2a w Warszawie, będzie rywalizowała w Memoriale Krzysztofa Kowalczyka. Będzie to słabiej obsadzony turniej niż dwa poprzednie. Oprócz drużyny z Legionowa, wystąpi w niej pierwszoligowa Sparta Warszawa i kilka czołowych drużyn z drugiej ligi.