W swoim pierwszoligowym debiucie KPR Legionowo odniósł efektowne zwycięstwo 35:21 nad AZS-em Uniwersytet Warszawski. Sukces tym większy, że odniesiony w hali rywala. Ciesz nie tylko wynik, ale także styl, w jakim zostało wywalczone. Znakomitą skutecznością popisał się pozyskany latem Tomasz Pomiankiewicz, który zdobył 14 bramek. W drugiej kolejce KPR zagra z Wybrzeżem Gdańsk. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 22 września, o godzinie 1800 w Arenie Legionowo.

W miniony weekend rozpoczęła rozgrywki I liga piłki ręcznej. Po znakomitych występach w meczach kontrolnych, w gronie głównych faworytów do awansu do Superligi znalazł się tegoroczny, pierwszoligowy beniaminek KPR Legionowo. Te prognozy miały być zweryfikowane już w pierwszej kolejce. Drużyna trenera Jarosława Cieślikowskiego zmierzyła się bowiem na wyjeździe z AZS-em Uniwersytet Warszawski, który w poprzednim sezonie ukończył rozgrywki na drugim miejscu, premiowanym udziałem w barażach o awans do awans do Superligi. Drużynie z Warszawy ostatecznie nie udało się awansować, ale fakt, że zaszedł tak wysoko, świadczy o jego wysokich umiejętnościach.

Gospodarze w przerwie letniej przeżywali ogromne kłopoty organizacyjne spowodowane zmniejszeniem zaangażowania finansowego głównego sponsora, ale to wciąż bardzo mocna drużyna. KPR zaprezentował się jednak znakomicie w hali przy ul. Banacha w Warszawie. Goście rozegrali znakomity mecz. Już po pierwszej drużyna z Legionowa prowadziła 15:8, górując nad rywalami w każdym elemencie gry. Siedem punktów przewagi spowodowało, że na druga część goście wyszli rozluźnieni i chyba zabrakło im trochę koncentracji. Gospodarze zdołali odrobić trzy bramki, a mogli odrobić jeszcze więcej, gdyby nie znakomita postawa legionowskiego bramkarza. Po kilkuminutowym przestoju KPR wrócił do znakomitej gry z pierwszej połowy. Z każdą minutą zaczęli zwiększać swoją przewagę i ostatecznie zdemolowali gospodarzy 35:21. Tradycyjnie już znakomicie zagrali bramkarze, a bardzo dobrą skutecznością popisał się Tomasz Pomiankiewicz. Pozyskany w lecie zawodnik zdobył aż 14 bramek i był najskuteczniejszym strzelcem zawodów. Cieszy tez powrót do zdrowia i skuteczności Tomasza Kasprzaka. Pauzujący ostatnie pół roku z powodu kontuzji obrotowy zdobył cztery bramki. Tyle samo bramek rzucił Mateusz Wiak.
W drugiej kolejce KPR zmierzy się w Legionowie z Wybrzeżem Gdańsk, który był typowany, jako murowany faworyt do awansu. Kluby te grały ze sobą dwukrotnie w okresie przygotowawczym i lepszym bilansem w tych potyczkach może pochwalić się drużyna Jarosława Cieślikowskiego. W Gdańsku wygrał KPR, natomiast w Legionowie padł remis. Mecz pomiędzy KPR-em Legionowo i Wybrzeżem Gdańsk zostanie rozegrany w Arenie Legionowo w sobotę 22 września o godz. 1800. Kibice będą mogli obejrzeć to spotkanie za darmo.

AZS UW Warszawa – KPR Legionowo 21:35 (15:8)
KPR: Rybicki, Szałkucki – Pomiankiewicz 14, Kasprzak 4, Wiak 4, Bulej, Zasikowski 3, Ciok 2, Kwiatkowski 2, Kolczyński 1 Olęcki 2, Lisicki 1, Milewski 1, Suliński, Szmulik 1, Smołuch.
Kary: AZS UW 10 – KPR 8