Po raz drugi w czasie tegorocznych wakacji, na torze w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Automobilklub Królewski zorganizował Wakacyjny Time Attack, czyli wyścig samochodowy dla amatorów. Impreza połączona z grillowaniem, jest znakomitą okazją do doskonalenia techniki jazdy w bezpiecznych warunkach. Warześniowy Time Attack zaplanowano na niedzielę 16 września.

Większość kierowców wystartowała w seryjnych autach, bez żadnych przeróbek. Kierowcy mogli zobaczyć, jak ważna jest technika jazdy. Nie zawsze czas uzyskany na torze zależy od mocy silnika i osiągów. Wiktor Matuszewski, który posiada licencję rajdową i ma za sobą starty w wielu największych rajdach w Polsce, w swoim Fiacie Cinquecento pokazał, mniej doświadczonym kierowcom, że przed nimi jeszcze dużo pracy i kilometrów na torze, aby jeździć szybko i bezpiecznie.{flv}2WTA|512|375|{/flv}

Matuszewski okazał się zdecydowanie najszybszy w klasie do 1600 cm3, a w klasyfikacji generalnej został sklasyfikowany na trzecim miejscu, zostawiając w pokonanym polu wielu kierowców w pojazdach mocniejszych i z doładowaniem, m.in. Subaru Impreza, Audi S3, czy BMW. W kategorii aut z silnikiem powyżej 1600 cm3 wygrał Przemysław Pieniążek w Renault Clio Sport, a w kategorii aut z doładowaniem najlepszy okazał się Piotr Jurczuk jadący Fordem Focusem i on także wygrał klasyfikację generalną z najlepszym czasem okrążenia wśród wszystkich kierowców startujących w II Wakacyjnym Time Attacku. Warto odnotować, że specjalnym wyróżnieniem nagrodzono załogę jedynego Fiata 126p, który wystartował w zawodach. Kierowca kultowego polskiego auta zyskał uznanie za efektowną wywrotkę.

 

Kierowcom amatorom legionowska impreza bardzo się spodobała. Trudno się dziwić, bo miejsc, gdzie można zgodnie z prawem szybko pojeździć i ćwiczyć technikę jazdy, nie ma na Mazowszu zbyt wiele. Wakacyjny Time Attack miał być impreza jednorazową, ale duże zainteresowanie spowodowało, że organizator, czyli Automobilklub Królewski, postanowił kontynuować cykl wyścigów na torze w CSP. Kolejny WTA zaplanowano na 16 września. Szczegóły dotyczące wymogów i warunków startu można znaleźć na stronie organizatora zawodów, czyli Automobilklubu Królewskiego www.ak-krolewski.pl.

Wyniki

do 1600 cm3

1. Wiktor Matuszewski (Fiat CC)

2. Sebastian Makulski (Peugeot 106)

3. Michał Hryniszyn (Fiat CC)

powyżej 1600 cm3

1. Przemysław Pieniążek (Renault Clio Sport)

2. Tomasz Żelechowski (Daewoo Lanos)

3. Michał Kojda (BMW318ti)

turbo

1. Piotr Jurczuk (Ford Focus)

2. Michał Jagiełło (Audi S3)

3. Marcin Kamiński (Subaru Impreza)

 

klasyfikacja generalna

1. Piotr Jurczuk (Ford Focus)

2. Przemysław Pieniążek (Renault Clio Sport)

3. Wiktor Matuszewski (Fiat CC)