Tomasz Bulej w ataku na bramkę Nielby Wągrowiec.

W Turnieju o Puchar Starosty Legionowskiego wystartowały cztery drużyny pierwszoligowe, które są uważane za głównych faworytów do awansu do Superligi. W tym gronie najlepsi okazali się szczypiorniści z Legionowa, którzy pokonali Nielbę Wągrowiec i KSSPR Końskie oraz zremisowali z Wybrzeżem Gdańsk. Legionowski turniej był ostatnim sprawdzianem KPR przed startem rozgrywek ligowych 15 września. Drużyna trenera Jarosława Cieślikowskiego pierwszy mecz rozegra na wyjeździe z Zepterem AZS Uniwersytet Warszawski.

Po znakomitym występie na turnieju w Gdańsku, gdzie KPR Legionowo zajął drugie miejsce, trzy dni później legionowianie zmierzyli się w Puławach z Azotami. Zaliczani do czołówki Superligi szczypiorniści z Puław pokonali ekipę trenera Jarosława bardzo wyraźnie 33:24. Taki wynik nie był zaskoczeniem dla trenera, który przez dwa dni poprzedzające wyjazd do Puław dał mocno w kość zawodnikom na treningach.

Wysoka porażka z Azotami była więc wypadkiem przy pracy. Takich wypadków miało już nie być w sobotnio-niedzielnym turnieju w Arenie o Puchar Starosty Powiatu Legionowskiego, w którym wystartowały cztery pierwszoligowe drużyny uważane za głównych faworytów do awansu do Superligi. Obok gospodarzy, w turnieju uczestniczyły zespoły KSSPR Końskie, Wybrzeża Gdańsk oraz Nielby Wągrowiec, a wiec po dwie czołowe ekipy dwóch grup I ligi.

W pierwszym meczu KPR zmierzył się z KSSPR Końskie. W pierwszej połowie gra była bardzo wyrównana. Po 30 minutach na tablicy widniał wynik remisowy 15:15. Po przerwie jednak na boisku zdecydowanie lepsi byli szczypiorniści z Legionowa, którzy pokonali drużynę z grupy B pierwszej ligi 34:25.

W drugim spotkaniu sobotnim legionowianie zagrali z Wybrzeżem Gdańsk. Przed tygodniem na turnieju w Gdańsku KPR ograł dość łatwo gospodarzy, prowadząc przez całe spotkanie.

Tym razem legionowianie lepiej zaprezentowali się w pierwszej połowie. Początkowo gra była bardzo wyrównana, ale po kilku minutach zarysowała się przewaga gospodarzy i na przerwę KPR schodził prowadząc 17:14.

W drugiej połowie goście szybko wyrównali, a nawet w końcówce uzyskali dwubramkową przewagę. Finisz KPR-u okazał się skuteczny i mecz zakończył się remisem 24:24.

W ostatnim meczu turnieju gospodarze zmierzyli się z Nielbą Wągrowiec, tegorocznym spadkowiczem z PGNiG Superligi. Podobnie jak w poprzednich spotkaniu, także i teraz drużyna z Legionowa grała bardzo nierówno. Po 30 minutach KPR prowadził 16:15 i po emocjonującej końcówce pokonał Nielbę 30:28.

Wynik ten dał legionowianom zwycięstwo w turnieju o Puchar Starosty Powiatu Legionowskiego. Drugie miejsce zajęło Wybrzeże Gdańsk. Drużyny z grupy B I ligi okazały się słabsze od czołowych klubów z grupy A. W bezpośredniej konfrontacji Nielba pokonała KSSPR i zajęła trzecią lokatę. Klub z Końskich przegrał wszystkie swoje mecze i zakończył udział w turnieju z zerowym kontem punktowym. Na osłodę KSSPR-owi pozostał fakt, że dwaj zawodnicy tego klubu otrzymali nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarze został wybrany Mateusz Kornecki, a najskuteczniejszym strzelcem Tomasz Bodasiński. Nagroda dla najlepszego zawodnika przypadła Łukaszowi Lisickiemu z KPR Legionowo.

KPR Legionowo nie ma już w planie żadnych gier sparingowych. Do końca okresu przygotowawczego trenerzy będą starali się poprawić niektóre elementy gry w czasie treningów. Będzie to także czas na podreperowanie zdrowia przez niektórych zawodników odczuwających trudy meczów towarzyskich i ciężkich treningów. Pierwszy mecz ligowy KPR rozegra na wyjeździe i od razu będą to derby mazowieckie. 15 września legionowianie zmierzą się z Zepterem AZS Uniwersytet Warszawski, który przeżywa duże kłopoty organizacyjne. Główny sponsor drużyny z Warszawy mocno ograniczył swoje zaangażowanie finansowe i z klubu odeszli dwaj najlepsi zawodnicy. Wyniki meczów towarzyskich wskazują, że Zepter UW może mieć problemy z utrzymaniem poziomu sportowego, jaki prezentował w poprzednim sezonie, kiedy walczył o awans do Superligi.

 

Wyniki i tabela końcowa Turnieju o Puchar Starosty Powiatu legionowskiego

KPR Legionowo – KSSPR Końskie 34:25 (15:15)

KPR: Rybicki, Kardyka, Szałkucki – Olęcki 8, Kwiatkowski 4, Pomiankiewicz 4, Wiak 3, Ciok 3, Sulinski 2, Gromek 2, Szmulik 2, Zasikowski 2, Bulej 1, Kolczyński 1, Lisicki 1, Smołuch 1, Milewski.

KPR Legionowo – Wybrzeże Gdańsk 24:24 (17:14)

KPR: Szałkucki – Pomiankiewicz 6, Zasikowski 4, Lisicki 3, Ciok 3, Kolczyński 3, Milewski 2, Olęcki 2, Wiak 1, Bulej, Gromek), Smołuch.

KPR Legionowo – Nielba Wągrowiec 30:28 (16:15)

KPR: Rybicki, Szałkucki – Bulej 2, Olęcki 2, Zasikowski 5, Suliński, Gromek, Lisicki, Ciok 1, Milewski 2, Kolczyński 1, Pomiankiewicz 6, Wiak 5.

Nielba Wągrowiec – KSSPR Końskie 29:28 (11:13)

Wybrzeże Gdańsk – Nielba Wągrowiec 30:30 (13:14)

Wybrzeże Gdańsk – KSSPR Końskie 28:27 (12:12)

  

1.

KPR Legionowo

5

88:76

2.

Wybrzeże Gdańsk

4

72:71

3.

Nielba Wągrowiec

3

87:88

4.

KSSPR Końskie

0

70:81