Spojrzenie jest najistotniejszym elementem naszego wizerunku, to oczy są odbiciem naszej duszy i często przesądzają o tym jak odbierają nas inni ludzie. Przecież nie bez powodu mówi się o miłości od pierwszego wejrzenia, bo to właśnie w naszych oczach uwidaczniają się nasze radości i smutki, pragnienia i obawy, które skrywamy głęboko w sercu. Dlatego każda kobieta marzy o gęstych i długi rzęsach, które sprawią, iż jej spojrzenie stanie się zalotne, przenikliwe, wiecznie młode i radosne. Naprzeciw oczekiwaniom pań wyszły firmy kosmetyczne, które stworzyły gamę produktów do permanentnego przedłużania i zagęszczania rzęs. Dzięki zabiegowi oczy optycznie się powiększają, zyskują na wyrazistości, a spojrzenie staje się uwodzicielskie i przenikliwe.
    Najpopularniejszą techniką przedłużania i zagęszczania rzęs jest metoda 1:1, polegającą na doklejeniu do każdej naturalnej rzęsy pojedynczej rzęsy syntetycznej. Popularność tego zabiegu wynika z jego spektakularnego efektu końcowego, gdyż rzęsy po zabiegu są o 100% dłuższe i gęściejsze, a także zalotnie podkręcone. Dużą zaletą tej metody jest swoboda jaką pozostawia ona stylistce, co do efektu końcowego. Umożliwia ona zniwelowanie opadających kącików oczu, nadanie im kociego albo migdałowego kształtu, a także optyczne ich powiększenie. Niektóre salony kosmetyczne oferują również doklejanie metodą 2:1 albo 3:1, dzięki czemu rzęsy są jeszcze bardziej zagęszczone.
Efekt zabiegu utrzymuje się około miesiąca i po tym czasie należy dokonać uzupełnienia rzęs, które wypadły podczas naturalnej ich wymiany. Zabieg wykonany technikami 1:1, 2:1, 3:1 trwa około od 1,5 do 2,5 godziny, a ich koszt średnio wynosi od 250 do 500 zł. Stosunkowo wysoka cena zabiegu wynika z jego czasochłonności i precyzyjności, a także od konieczności użycia drogich certyfikowanych produktów. Oczywiście na rynku znajdziemy oferty za dużo niższą cenę ale należ zdać sobie sprawę z faktu, iż istnieje ryzyko, że zabieg będzie wykonany na produktach o niskiej jakości, co zwłaszcza w wypadku kleju ma kluczowe znaczenie, gdyż często gorszy preparat może wywołać uczulenie, które jest bardzo uciążliwe, a w skrajnych przypadkach może nawet uniemożliwić Klientce normalne funkcjonowanie.
    Alternatywą dla przedłużania i zagęszczania rzęs czasochłonnymi metodami, jest technika ekspresowa. Zabieg w tym wypadku wykonywany jest na siedząco i trwa około 20 minut, a jego efekty utrzymują się maksymalnie 3 tygodnie. W technice tej nie wykonuje się uzupełnienia ale po upływie określonego czasu zdejmuje się wszystkie rzęsy i wykonuje zabieg od początku. Cena przedłużenia i zagęszczenia rzęs wykonanego tą metodą wynosi około 150 zł. Zabieg często proponowany jest Klientkom przed wielkim wyjściem, zamiast doklejania kępek, albo osobom które mają bardzo krótkie i rzadkie rzęsy.
    Przy każdej z powyższych metod styliska ma możliwość doboru długości, grubości, rodzaju skrętu oraz koloru rzęs do indywidualnych potrzeb Klientki, a także jej oczekiwań. Do najpopularniejszych rzęs sztucznych należą rzęsy wykonane z jedwabiu i futra norek, które nie odkształcają się, są bardzo delikatne dzięki czemu nie obciążają naturalnej rzęsy co umożliwia zachowanie efektu końcowego zabiegu na dłużej. Nie zależnie od materiału z jakiego wykonane są doklejane rzęsy, wszystkie posiadają dużą gamę długości poczynając od 6 mm do 18 mm, a także grubości od 0,10 mm do 0,25 mm. Sztuczne rzęsy mają również różne skręty między innymi  I, J, B, C, CC, D. Na polskim rynków bardzo rzadko występują rzęsy typu I, są to rzęsy prawie całkowicie proste, które posiadają głównie azjaci, u nas najpopularniejszymi są J, B, C, których skręt jest delikatny. Firmy kosmetyczne posiadają w swojej ofercie bogatą gamę kolorów doklejanych rzęs, poczynając od brązowych, zielonych, czerwonych, poprzez rzęsy kolorowe z drobinkami brokatu. Dzięki temu stylistka może dobrać kolor do typu urody Klientki, a także jej temperamentu i okoliczności z której myślą wykonywany jest zabieg.
    Przedłużone i zagęszczon

3 KOMENTARZE

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.