Polacy chętnie wypróbowują nowinki z różnych stron świata. Dotyczy to również nowych produktów kulinarnych.  Ogromną popularnością cieszy się ostatnio Yerba Mate – ostrokrzew paragwajski.Jest to roślina z Ameryki Południowej , w której napar jest napojem narodowym i  jest pijany równie często jak u nas herbata czarna. Yerba Mate w Polsce jest znana głównie dzięki podróżnikom, którzy w programach telewizyjnych zaprezentowali naczynie zwane tykwą z rurką do picia w środku. Coraz więcej osób zaczęło się interesować czym jest Yerba mate, jakie ma właściwości i jak właściwie ją parzyć. Ale Yerba Mate pija się nie tylko ze względu na modę, czy smak, ale także przez jej szerokie spektrum właściwości zdrowotnych.
Mate przede wszystkim pobudza i likwiduje objawy zmęczenia, w równym stopniu jak napoje energetyzujące. Jest jednak o wiele zdrowszy, ponieważ nie zawiera sztucznych dodatków, barwników i konserwantów. Yerba mate pozytywnie wpływa także na sprawność umysłu, ułatwia zapamiętywanie i kojarzenie. Kolejną zaletą jest zwiększenie naturalnej odporności organizmu. Mate usprawnia działanie układu pokarmowego, działa moczopędnie i hamuje apetyt, co sprawia, że jest idealna dla osób dbających o linię. Napar z ostrokrzewu paragwajskiego zawiera witaminy A, B1, B2, C, E oraz żelazo, sód, potas, wapń, magnez i inne.

3 KOMENTARZE

  1. Również uwielbiam mate i właściwie nie ma u mnie dnia bez niej. Piję ją zamiast kawy, więc nic dziwnego, że piję codziennie. No, ale wolę mate niż kawę, bo jest zdrowsza. Do tego te smak – lubię takie cierpkie 🙂 Ostatnio zrobiłem sobie nawet z aronią 🙂 To dopiero było połączenie 😀

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.