Przy Szkole Podstawowej w Chotomowie już niedługo powstanie powstanie plac zabaw zrealizowany w ramach rządowej akcji Radosna Szkoła. Urząd Gminy w Jabłonnie ogłosił właśnie przetarg na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji.

Plac, który powstanie przy chotomowskiej podstawówce jest już drugim w gminie Jabłonna, wybudowanym w ramach akcji Radosna Szkoła.

Pierwszy powstał przy Szkole Podstawowej w Jabłonnie. Rządowe dofinansowanie do placu zabaw w Chotomowie wyniosło połowę kosztów jego budowy. Na ten cel Jabłonna otrzymała więc 115 tysięcy złotych. Plac powstanie na działce o powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych, która znajduje się obok szkolnego boiska.

Będzie on przeznaczony dla dzieci z klas I – III. Pod tym kątem mają być więc dobierane urządzenia zabawowe, które się na nim znajdą. Połowa placu zabaw zostanie wyłożona pomarańczową i niebieską nawierzchnią, natomiast na drugiej połowie zostanie posadzona trawa.  Plac zabaw zostanie oddany do użytku najprawdopodobniej pod koniec   września tego roku.