Gdy pod koniec maja spółdzielnia mieszkaniowa zlikwidowała parking strzeżony przy targowisku, między ulicami Wysockiego i Sobieskiego, teren ten – liczący prawie dwa i pół tysiąca metrów kwadratowych – wrócił do swojego właściciela, czyli Urzędu Miasta.

– W tej chwili ogłosiliśmy przetarg na dzierżawę tego terenu na okres trzech lat z przeznaczeniem na prowadzenie parkingu – informuje Tamara Mytkowska, rzecznik prasowy UM w Legionowie. Parkingu dodajmy również strzeżonego, za miejsce na którym trzeba będzie zapłacić. – Chcemy w ten sposób w tym samym miejscu kontynuować ten sam rodzaj działalności na rzecz mieszkańców. Chcemy tutaj nadal stwarzać możliwości strzeżonego parkowania. Dlatego też po rezygnacji spółdzielni mieszkaniowej podjęliśmy taką decyzję aby spróbować wydzierżawić ten teren nowemu dzierżawcy w tym właśnie konkretnym celu – tłumaczy Lucjan Chrzanowski, zastępca prezydenta Legionowa.

Wypada się jednak zastanowić, czy z punktu widzenia mieszkańców lepszym rozwiązaniem nie byłoby utwardzenie tego terenu i stworzenia tam ogólnodostępnego parkingu. Jest to o tyle zasadne jeśli weźmie się pod uwagę to, jak trudno w dni targowe znaleźć w tej okolicy wolne miejsca parkingowe. – My nie narzucamy tutaj zdecydowanej formy działalności. Oczywiście miasto z tego tytułu będzie pobierać stosowne opłaty w ramach czynszu dzierżawnego. Natomiast co do samych szczegółów jak ten nowy najemca rozwiąże kwestie parkowania, zostawiamy to jemu – dodaje Chrzanowski.

Przetarg na wyłonienie dzierżawcy parkingu zaplanowano na 24 lipca. 

2 KOMENTARZE

Comments are closed.