Pierwszy weekend wakacji na drogach powiatu legionowskiego nie należał do bezpiecznych. Doszło do dziewięciu niegroźnych kolizji oraz dwóch wypadków. Ranne w nich zostały trzy osoby.

    Jednym z nich był 16-letni mieszkaniec Legionowa, który podczas przechodzenia w niedozwolonym miejscu przez ul. Piaskową został potrącony przez samochód. Dwaj pozostali ranni to 15-letni chłopak i 39-letnia kobieta, czyli pasażerowie toyoty, w którą uderzył samochód ciężarowy. Zdarzenie to miało miejsce w piątek (29 czerwca) na ul. Zegrzyńskiej w Nieporęcie.    W pierwszy wakacyjny weekend policjanci zatrzymali też aż dziesięciu nietrzeźwych kierujących. Najwięcej z nich w policyjne ręce wpadło w piątek. Zatrzymani tego dnia to: Piotr S. z Piastowa (zatrzymany w Serocku, 0,6 promila alkoholu), Michał O. (zatrzymany w Legionowie, 0,7 promila alkoholu), Paweł S. z woj. Lubelskiego (0,8 promila alkoholu), 50-letni Krzysztof K. z Legionowa (jechał rowerem mając we krwi 1,4 promila), 47-letni Robert P. z Warszawy (1,6 promila) oraz 23-letni Przemysław J. ( 1,1 promila). Ostatni z zatrzymanych nie dość, że kierował pod wpływem alkoholu to jeszcze spowodował kolizję uderzając  w zaparkowany pojazd.
    W sobotę policjanci zatrzymali: rowerzystę 70-letniego Piotra T. (miał 0,4 promila alkoholu) i Piotra K. (0,7 promila). Natomiast w niedzielę w ich ręce wpadli: 26-letni Paweł D. (jechał skuterem mając w organizmie przeszło 3 promile) oraz 37-letni Krzysztof S. z Warszawy, który kierując polonezem w stanie nietrzeźwości  uderzył w dwa przydrożne znaki drogowe. Mężczyzna miał ponadto wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów do listopada 2012 roku. Wszystkim zatrzymanym za popełnione przestępstwo grozi kara grzywny oraz ograniczenia albo pozbawienia wolności.
    W sumie od piątku do niedzieli policjanci skontrolowali 179 samochodów, kilak rowerów i dziewięć autokarów. Za ujawnione wykroczenia wystawili 77 mandatów karnych.