18.05.2012.
" Portal Legionowa i okolic "
Wynik lepszy niż gra Drukuj Email
Oceny: / 0
KiepskiŚwietny 
 
Napisany przez DJar, z 25-08-2011 00:00
Piłka nożna. Liga okręgowa. Legionovia II – Legion Warszawa 3:0 (0:0)

ImageW pierwszej kolejce rozgrywek ligi okręgowej Legionovia II pokonała 3:0 na własnym boisku Legion Warszawa. Rezultat mógłby nasuwać wniosek, że drużyna gospodarzy była zdecydowanie lepsza od rywali, ale sugerowanie się samym wynikiem bywa mylące. Goście przez długi czas stawiali zacięty opór, a w pierwszej połowie mieli nawet okazje, aby pokonać Michała Gębarowskiego. W drugiej kolejce Legionovia II zagra na wyjeździe z Sokołem Serock.


Runda rewanżowa poprzedniego sezonu była bardzo udana dla podopiecznych Sebastiana Dzisiewicza. Legionovia II jest stawiana w gronie faworytów do awansu do czwartej ligi. Trener jednak stara się studzić takie oczekiwania. Podstawowym celem dla zespołu ma być zdobycie wystarczającej liczby punktów do utrzymania się w lidze okręgowej.

Przeciwnikiem drużyny Sebastiana Dzisiewicza w pierwszej kolejce był Legion Warszawa, który zaliczany jest do solidnych zespołów ligi okręgowej. Nikt nie spodziewał się, że będzie to łatwy mecz. Klub z Warszawy gra bardzo dobrze w defensywie i potrafi wyprowadzać szybkie kontrataki. Spotkanie nie stało na najwyższym poziomie. Widać było, że obydwie drużyny nie są jeszcze w najwyższej formie. Na boisku sporo było chaosu, a kibice dopiero w końcówce doczekali się goli. W pierwszej połowie Legionovia tylko znakomitym interwencjom Michała Gębarowskiego zawdzięczała, że nie straciła bramki.

Drużyna trenera Dzisiewicza zaprezentowała się trochę lepiej w końcówce spotkania. W 74 minucie, po dośrodkowaniu Łukasza Barankiewicza, piłkę do własnej bramki wpakował obrońca Legionu. Strata gola spowodowała, że goście zaczęli grać bardziej ofensywnie, co umożliwiło gospodarzom wyprowadzanie groźnych kontrataków. W 86 minucie kolejną asystą popisał się Barankiewicz, a akcję celnym strzałem zakończył Karol Ziąbski. W doliczonym czasie gry Barankiewicz ukoronował swoją dobrą grę zdobyciem bramki i ustalił wynik meczu na 3:0.

Po pierwszej kolejce, w pierwszej grupie warszawskiej ligi okręgowej prowadzi Wilga Garwolin, która pokonała na wyjeździe Mazura Radzymin aż 5:0. Legionovia II, wspólnie z Dolcanem II, zajmuje trzecie miejsce. Drugi z zespołów z powiatu legionowskiego, Sokół Serock, przegrał na wyjeździe 0:1 z Bobrem Tłuszcz. W najbliższą sobotę drugi zespół Legionovii zmierzy się na wyjeździe z lokalnym rywalem, Sokołem Serock. Sokół w poprzednim sezonie do końca walczył o uratowanie się przed spadkiem, ale po letnich wzmocnieniach wydaje się być bardziej wymagającym przeciwnikiem. Derby powiatu legionowskiego odbędą się w sobotę 27 sierpnia o godzinie 1300 na stadionie w Serocku.

Legionovia II – Legion Warszawa 3:0
Bramki: samobójcza 74, K. Ziąbski 86, Barankiewicz 90+2.
Legionovia II: Gębarowski – Koński (87 Smalek), Wójcik, Łukasik, Giżyński – K. Ziąbski, J. Łotowski, Broniszewski (46 Pryciak), Zaranek (55 Jażdżyk) – Jaworski (46 Sztymelski), Barankiewicz.

Komentarze użytkowników (0)

Nie komentowano

Dodaj komentarz!



mXcomment 1.0.7 © 2007-2012 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Go to top of page Go to top of page